Türk kullanıcıların aklına takılan en önemli sorulardan biriside tabii ki “Melbet belge istiyor mu?”. Melbet para çekenlerden evrakları isteme hakkı bulunduğundan, ilk kez para çekecek olan müşteri için genelde kredi kartıyla para yatırmış ise kartının hem ön  hem arka yüzünü + tc kimlik fotokopisi ister. Bunun yanında tarihi son 3 ayı geçmemiş elektrik, su, doğalgaz ya da telefon faturlarından herhangi birini göndermelisiniz. Bu faturanın üzerinde okunaklı şekilde ikamet adresini gösterir olması gerekir. Eğer adınıza bir faturanız yoksa muhtardan alınan kaşe ve imzalı ikametgah belgesini finans yönetimi oyunculardan gerekli belge olarak isteyebilir.

Melbet’e Belgeleri Nasıl Göndereceğim?

Melbet para çekme belgeleri işlem sayfasına girdiğinizde karşınıza hiç bir çekme yöntemi çıkmıyorsa isteniyor demektir. Sistem size otomatik olarak Melbet para çekme için istenen belgeler ile ilgili “Para çekme yöntemlerini göremiyorsanız hesabınızı onaylatmanız gerekmektedir” diye bir uyarı mesajı karşınıza çıkarır. Buradaki linki takip ettiğinizde sizden az önce bahsettiğimiz sayfadaki belgeler talep edilecektir. Bu evrakları [email protected] eposta adresine üye hesap numaranız veya üye girişinde kullandığınız mail adresinizi de içine ekleyerek gönderebilirsiniz. Ayrıca Melbet site içinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra yardım menüsüne tıklayıp, sonrasında müşteri hizmetleri bölümüne tıklayın. Buradan açılan sayfada sağ alt tarafta belge gönder tuşuna tıklayarak evraklarınızı bilgisayarınızdan seçerek yükleyebilirsiniz.

Belgelerinizin mutlaka renkli kopyasını göndermelisiniz, bunların fotokopisi kabul edilmez. Evde scanner varsa oradan taratın yoksa internet kafeler deki scanner kiralama yöntemiyle tarayıp göndermelisiniz. Excel, Word, powerpoint, html, tiff, gibi formatlı ve slayt show yapılmış videoları göndermemelisiniz. Bunlar geçersiz sayılacaktır. Dosyalarınızı sadece pdf, jpg, png formatları üzerinden gönderin. Bu belgeler en fazla 12-24 saat içinde incelenip, belge onayı tarafınıza mail yoluyla bildirilecektir. Eğer evraklarınız başarıyla onaylandıysa tekrar para çekim sayfasına girdiğinizde tüm yöntemler karşınıza çıkacak olup, para çekme sıkıntısı çekmeden ödemeleri kolaylıkla alabilirsiniz. Melbet’ten para çekerken istenen belgeler konusunda biraz hassastır. Silinmiş ve zor okunan belgeleri kabul etmeyebilirler. Bunların mobil telefonunuzdan resimlerini çekerken kenarları ve yazıları net görünecek şekilde yapmalısınız. Yoksa Melbet para çekme sorunu yaşayarak para vermiyorlar diye şirketi kötüleyici şikayet yorumları yazabilirsiniz. Ancak kimlik belgelerinizi onaylatırsanız, sorunsuz şekilde paranızı alabiliceğiniz açıktır. Bu istenen belgeleri göndermenizdeki amaç para çekme işlemleri güvenilir mi sorusunun cevabına karşılık gelen, yani sizin gibi ödeme alan müşterinin güvenliğinin sağlanmasına öncelik verilmesidir.